2η ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Την 2η θέση κατέλαβε η αθλήτριά μας Βασιλική Τρίγκα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα παίδων – κορασίδων 16 ετών το οποίο ολοκληρώθηκε το Μ. Σάββατο στην Αθήνα. Η Βασιλική παίζοντας σε 64αρι κυρίως ταμπλό μετά από αρκετούς αγώνες, ξεκίνησε παίζοντας στον ημιτελικό  κουρασμένη όπου αντιμετωπίζοντας την Παναγιωτίδου Αλεξάνδρα Νο 4  κέρδισε στο 3ο σετ περνώντας έτσι στον τελικό. Εκεί είχε να αντιμετωπίσει το Νο 1 της Ελλάδας Ασλανισβίλι Άρτεμις . Οι προσπάθειές της όμως λόγω της κούρασης απέβησαν άκαρπες καταλαμβάνοντας έτσι την 2η θέση πανελλαδικά.  Η ιδιαιτερότητα όμως αυτής της πορείας εκτός από την 2η θέση είναι ότι η Βασιλική εξασφάλισε τα μόρια για την είσοδό της στις ανώτατες σχολές. Στα διπλά κατέκτησε την 8η θέση και έτσι φιγουράρει στην 2η θέση στην Πανελλαδική κατάταξη. Καλή εμφάνιση είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές του συλλόγου μας. Ο Χριστόφορος Μανόπουλος κατέλαβε στην κατηγορία Αγόρια 16 μονά την 8η θέση και στα διπλά την 16η θέση. Ο Νίκος Γαβριήλ στην ίδια κατηγορία κατέλαβε την  16η θέση σε μονά και διπλά. Οι μικροί αθλητές μας Στέλιος Τρίγκας κατέλαβε στην κατηγορία Αγόρια 12 μονά την 32η θέση, ενώ ο Ζαχαρίας Παπαλουκάς στην ίδια κατηγορία κατέλαβε την 32η θέση στα μονά και την 16η στα διπλά. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την προσπάθειά τους και τις επιτυχίες τους.

Τις επιδόσεις της αγωνιστικής ομάδας μπορείτε να τις παρακολουθείτε αναλυτικά στις καρτέλες τους που έχουν δημιουργηθεί από τον administration του site ΕΔΩ..